Treningi personalne

Indywidualne treningi pod okiem specjalisty to najlepszy sposób na osiągnięcie wymarzonych rezultatów. Współpraca z trenerem personalnym zaowocuje redukcją tkanki tłuszczowej, zwiększeniem wytrzymałości siłowej i poprawą parametrów zdrowotnych.

Trening personalny – dla kogo?

Trening personalny dawno przestał być uznawany za usługę zarezerwowaną dla elit. To prawda, że w dużej mierze to właśnie celebryci rozpropagowali tę formę aktywności fizycznej, ale trenerzy otwarci są na współpracę z każdym, kto chciałby realizować indywidualny plan treningowy pod okiem specjalisty.

Oferta treningu personalnego kierowana jest zarówno do osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły na sali treningowej, jak i do tych, które serie treningów mają za sobą, ale w ostatnim czasie musiały zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej bądź realizowały plan treningowy we własnym zakresie.

Trening personalny Kraków to oferta kierowana do wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć aktywność fizyczną, dowiedzieć się, co i jak powinni ćwiczyć, bo poprawić kondycję i wygląd sylwetki, przygotować się do startu w zawodach sportowych czy też pozbyć się pewnych dolegliwości bólowych.

Systematyczne treningi personalne pomogą Ci pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej – wkrótce zaprezentujesz światu nową, szczupłą sylwetkę. Wsparcie trenera personalnego otrzymasz także wtedy, gdy chcesz zbudować masę mięśniową i zwiększyć siłę fizyczną. Współpraca z trenerem rekomendowana jest również wszystkim tym, którzy chcą poprawić kondycję i sprawność fizyczną, a dzięki temu utrzymać energię życiową na wysokim poziomie. Ponadto prawidłowo dobrane ćwiczenia pomogą zwalczyć dolegliwości bólowe i ograniczyć ryzyko występowania urazów w przyszłości.

Współpraca z trenerem personalnym krok po kroku

Trener osobisty, przed ułożeniem planu treningowego, musi poznać oczekiwania klienta, dowiedzieć się, jakie efekty i w jakim czasie chciałby osiągnąć, a także, co skłoniło go do wizyty na siłowni. Badanie potrzeb to oczywiście nie wszystko, bowiem dobry plan treningowy może powstać dopiero wówczas, gdy trener personalny przeprowadzi testy diagnostyczne i sprawdzi możliwości klienta.  Analiza dostarczonych wyników pozwoli na dobór metod pracy, które w danym przypadku przyniosą najlepsze efekty.

Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, trener personalny może określić, w jakim czasie możliwa będzie realizacja celów klienta. Są to realne terminy, możliwe do osiągnięcia, jeśli treningi pod okiem specjalisty będą odbywały się zgodnie z planem, czyli w odpowiedniej częstotliwi i przy odpowiednim poziomie zaangażowania. Systematyczność i zaangażowanie to podstawa, niezależnie od tego, ile razy w tygodniu planujemy odwiedzić salę treningową.

Treningi personalne na miarę Twoich potrzeb

Jeśli chcesz zwiększyć aktywność fizyczną, ale nie wiesz, od czego zacząć, nie do końca znasz możliwości swojego ciała, nie wiesz, ile razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia i jak robić to poprawnie, treningi z trenerem personalnym zdecydowanie są dla Ciebie. Jeżeli planujesz przeprowadzić skuteczne odchudzanie i zdajesz sobie sprawę, że najlepsze efekty przyniesie dieta połączona z aktywnością fizyczną, ćwiczenia na sali treningowej przybliżą Cię do realizacji upragnionego celu. Jeżeli masz problemy zdrowotne, a mimo wszystko chcesz utrzymać sprawność fizyczną na wysokim poziomie, trener osobisty opracuje zestaw ćwiczeń dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Na trening zgłoś się również wtedy, gdy planujesz udział w zawodach sportowych i chcesz jak najlepiej przygotować się do występu. Regularne treningi wskazane są także poza sezonem, gdy zawody się nie odbywają i zdecydowanie trudniej o utrzymanie wysokiej formy bez wsparcia specjalisty. Ponadto realizacja planu treningowego opracowanego przez trenera personalnego jest niezbędna w procesie budowania masy mięśniowej i kształtowania sylwetki.

Trening personalny i jego korzyści

Treningi personalne stały się bardzo lubianą formą aktywności fizycznej. Realizując plany treningowe pod okiem specjalisty, który posiada szeroką wiedzę  z zakresu metodyki treningu, ale i  fizjologii, dietetyki czy suplementacji, na sali treningowej poczujesz się pewnie i bezpiecznie. Poznasz poprawną technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń i szybko  dostrzeżesz efekty systematycznych treningów. Trener personalny będzie reagować na Twoje zmiany nastrojów i motywować Cię do wytężonej pracy. Siłownia wciąż będzie kojarzyć Ci się z wysiłkiem fizycznym, potem i trudnościami, ale jednocześnie z energią, radością i ogromną satysfakcją.

Trening personalny to szereg korzyści dla organizmu, zarówno jeśli chodzi o aspekt zdrowotny, kondycję fizyczną, jak i samopoczucie psychiczne. Trener personalny Kraków patrzy na człowieka holistycznie, dzięki czemu plany treningowe są najkrótszą drogą do realizacji upragnionego celu, niezależnie od tego, czy chodzi o zmniejszenie masy ciała, czy też zwiększenie wytrzymałości i siły fizycznej.

Najważniejsze zalety treningu personalnego:

  • indywidualnie dobrany plan treningowy, dostosowany do potrzeb, możliwości i stanu zdrowia,
  • bezpieczeństwo na sali treningowej,
  • wysoka efektywność treningów (dzięki systematyczności i poprawnemu wykonywaniu ćwiczeń),
  • obecność i wsparcie motywatora,
  • kształtowanie zdrowych nawyków,
  • różnorodność ćwiczeń, dzięki czemu trening nie jest monotonny.

Plany treningowe

Trening personalny pod okiem specjalisty to rozwiązanie najlepsze, ale nie jedyne, jakie trenerzy mogą zaoferować osobom chcącym podjąć z nimi współpracę. Wysoką skutecznością charakteryzują się również plany treningowe, które zostały przygotowane po przeprowadzeniu obszernego wywiadu z klientem i przekazane z zaleceniem realizacji we własnym zakresie. Taki plan treningowy wyróżnia się dużą funkcjonalnością i wygodą stosowania. Przygotowywany jest  z uwzględnieniem możliwości klienta, zarówno jeśli chodzi o jego kondycję i sytuację zdrowotną, jak i  styl życia i ilość wolnego czasu. Założeniem  trenera jest opracowanie planu treningowego, który przyniesie jak najwięcej korzyści w jak najkrótszym czasie.